مراحل اتصال لوله کاروگیت


روش‌های اتصال در  لوله کاروگیت با توجه به شرایط فشارهای داخلی و خارجی، مقاومت در برابر حرکت‌های طولی، مقاومت در برابر بار ناشی از پیش راندن یا کشیدن، شرایط کارگذاری و نصب و شرایط تولید متفاوت خواهد بود.
اتصال دو لوله طبق روشهای زیر امکان می پذیرد.
۱.اتصال‌ به روش جوش لب به لب (به انگلیسی : BUTT WELD)
۲.اتصال‌ به روش جوش الکتروفیوژن
۳.اتصال به روش جوش اکستروژن
۴.اتصال‌  به روش اتصالات مکانیکی یا به عبارتی اتصال با کوپلینگ فشاری
اتصال‌ لوله کاروگیت به روش جوش لب به لب  .اتصال‌ لوله کاروگیت به روش جوش لب به لب ،یا به عبارتی اتصال حرارتی به صورتی که دو سر لوله کاروگیت قبل از اتصال حدود ۲۱۰ درجه سانتی گراد بصورت همزمان حرارت داده می‌شوند که این حرارت توسط صفحه داغ ایجاد می‌شود. این نوع اتصال برای  لوله کاروگیت فاضلابی با قطر خارجی یکسان بکار می‌رود و به دلیل وجود تغییرات در ضخامت دیواره لوله های کاروگیت ممکن است مشکلاتی در هم تراز کردن و اتصال لوله های کاروگیت ، بوجود بیاید.
اتصال‌ لوله کاروگیت به روش جوش الکتروفیوژن.تفاوت اصلی این روش با اتصال حرارتی در طریقه اعمال حرارت می‌باشد به صورتی که در این روش حرارت از داخل به وسیله بوبین اعمال می‌گردد. در این روش در محل اتصال لوله ها، صفحه الکتروفیوژن دور تا دور لوله کاروگیتی پیچیده می‌شود، سپس با وارد کردن جریان برق به بوبین‌های مقاومت حرارتی، سیم پیچ بوبین گرم شده و پلاستیک‌های اطراف خود را ذوب می‌نماید و لوله های کاروگیت جوش میخورند.
در این روش قبل از شروع سطح لوله کاروگیت فاضلابی قبل از انجام جوشکاری باید با دقت بازرسی شود تا هیچگونه خراشی نداشته باشد.
اتصال‌ لوله های گاروگیت به روش جوش اکستروژن. از این روش معمولاً برای اتصال لوله های با سایز بزرگتر از ۸۰۰ میلیمتر، اتصال لوله دوجداره فاضلابی استفاده می‌شود. ابتدا لبه‌های دو لوله کاروگیت و بوسیله سشوار حرارت داده می‌شود سپس توسط دستگاه مواد مذاب پلی‌اتیلن بین دو لبه لوله تزریق می‌شود و با کمک کاردک مخصوص شکل می گیرداین روش بهترین روش اتصال لوله های دوجداره فاضلابی از نظر مقاومت مکانیکی می‌باشد ولی این روش نسبت به روش‌های دیگر زمان بیشتری لازم دارد و مناسب برای قطرهای کوچک لوله نمی باشد.
اتصال‌ لوله های کاروگیت به روش کوپلینگ فشاری .در این روش لوله ها بصورت شاخه‌های ۶ متری با کوپلر سرخود جهت اتصال لوله های فاضلابی بصورت نر و مادگی و با قابلیت آب‌بند شدن به وسیله جوش و یا واشر می‌باشند.

 null

لوله جدار چاه

لوله جدار چاه یوپی وی سی به صورت مشبک وساده

لوله جدار...


توضیحات بیشتر

منهول پلی اتیلن استاندارد

منهول پلی اتیلن چیست وچه کاربردی دارد؟ به منظور دسترسی به تأسیسات زیرزمینی...


توضیحات بیشتر

لوله پلی اتیلن

اتیلن، گازی است ‌بی رنگ و قابل اشتعال. رزین‌های پلی اتیلن به...


توضیحات بیشتر

لوله پلیکا (پولیکا)

P.V.C ( پلي ونيل كلرايد ) اولين بار در آلمان توليد گرديد.این...


توضیحات بیشتر

لوله جی ار پی (GRP)

لوله های جی ار پی اصولا رفتار داکتیل دارند و از مقاومت...


توضیحات بیشتر

لوله ازبست

لوله‌هاي آزبست (AZ's Best) از سيمان، ماسه و اليافي معدني به نام آزبست...


توضیحات بیشتر

لوله کاروگیت

لوله های کاروگیت (corrugated) یا به صورت تک جداره آبرسانی تولید می شوند...


توضیحات بیشتر

ثبت درخواست خرید

محاسبه قیمت لوله پلی اتیلن P80

piente accusamus tattooed echo park.