انواع لوله پلی اتیلن


لوله‌های پلی اتیلن دو جداره طبق استاندارد ۱۶۹۶۱ ایران به طور کلی به دو دسته1- کاروگیت و 2-اسپیرال  تقسیم میشوند . 1- لوله‌های دو جداره کاروگیت: که خود به سه دسته ی 1-لوله کاروگیت 2- لوله کاروگیت اسپیرال 3- لوله کورتیوب تقسیم می شوند.


1-لوله‌های پلی اتیلن دو جداره کاروگیت

این نوع از لوله ها معمولا تا قطر های 800 و نهایتا 1000 میلیمتر تولید می شوند و و با توجه به نوع ساختار و میزان مواد مصرفی اولیه از قیمت مناسبتری نسبت به سایر لوله‌های پلی اتیلن دوجداره برخوردار است. با توجه به نوع تجهیزات مورد نیاز برای تولید امکان تولید این لوله ها با مقاومتهای مختلف به غیر از کلاس های ۲ ،۳ و نهایتا ۴ توسط تولید کننده وجود ندارد
به دلیل این که جداره داخلی این نوع لوله‌ها نازک می‌باشند، امکان تولید این نوع اتصالات بسیار محدود می‌باشد چرا که امکان عملیات جوشکاری بر روی آن وجود ندارد
1-۱ لوله کاروگیت : پروفیلهایی که در دیواره ی بیرونی این لوله قرار دارند بصورت دندانه دندانه و جدا از یکدیگرقرار دارند.
۱-۲ لوله کاروگیت اسپیرال: پروفیلهایی که در دیواره ی بیرونی لوله کاروگیت اسپیرال قرار دارند همانند فنر به یکدیگر متصل می‌باشند.
۱-۳ لوله کورتیوب: : پروفیلهایی که در دیواره ی بیرونی این لوله قرار دارند هم یه شکل دندانه دندانه همچون لوله کاروگیت اسپیرال قرار دارند و تفاوتشان در این است که به علت روش تولد متفاوت علاوه بر پلی اتیلن از پلی پروپیلن(PP) نیز استفاده می‌شود..
لوله‌های پلی اتیلن دو جداره اسپیرال
در میان لوله‌های پلی اتیلن دو جداره لوله‌های دو جداره اسپیرال از بالاترین مقاومت حلقوی با کمترین وزن ممکن (در سایز های بالاتر از ۱۰۰۰) برخوردار می باشند.ولی با توجه به مشکلات بوجود امده  در استفاده از این لوله‌ها در سیستم آب و فاضلاب و تولید مخازن مختلف ( از بابت اتصالات و آب بندی )این لوله ها جای خود را به دسته جدیدی از محصولات پلی اتیلن دوجداره ، داده اند. این لوله ها بیشترین ضریب زبری را در سیستم لوله‌های پلی اتیلن دوجداره دارند و این تنها به علت روش تولید این نوع لوله‌ها است. همچنین در این لوله ها امکان نشتی وجود دارد و با توجه به ساختار بدنه این نوع لوله‌ها امکان جوشکاری از نوع اکستروژن وجود ندارد که این موضوع باعث ایجاد نشتی در لوله خواهد شد.

لوله جدار چاه

لوله جدار چاه یوپی وی سی به صورت مشبک وساده

لوله جدار...


توضیحات بیشتر

منهول پلی اتیلن استاندارد

منهول پلی اتیلن چیست وچه کاربردی دارد؟ به منظور دسترسی به تأسیسات زیرزمینی...


توضیحات بیشتر

لوله پلی اتیلن

اتیلن، گازی است ‌بی رنگ و قابل اشتعال. رزین‌های پلی اتیلن به...


توضیحات بیشتر

لوله پلیکا (پولیکا)

P.V.C ( پلي ونيل كلرايد ) اولين بار در آلمان توليد گرديد.این...


توضیحات بیشتر

لوله جی ار پی (GRP)

لوله های جی ار پی اصولا رفتار داکتیل دارند و از مقاومت...


توضیحات بیشتر

لوله ازبست

لوله‌هاي آزبست (AZ's Best) از سيمان، ماسه و اليافي معدني به نام آزبست...


توضیحات بیشتر

لوله کاروگیت

لوله های کاروگیت (corrugated) یا به صورت تک جداره آبرسانی تولید می شوند...


توضیحات بیشتر

ثبت درخواست خرید

محاسبه قیمت لوله پلی اتیلن P80

piente accusamus tattooed echo park.